Prezidentka Čaputová vyzdvihla posolstvo Milady Horákovej, ktorá bola mučená za svoje postoje a podporu demokratických hodnôt

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Milada Horáková verila v ľudí a v demokraciu, no aj napriek tomu čelila väzeniu a mučeniu nielen počas druhej svetovej vojny, ale aj v časoch komunistického režimu, ktorý ju napokon popravil.

Prezidentka Zuzana Čaputová to konštatovala vo svojom profile na sociálnej sieti po tom, ako si pozrela divadelné predstavenie o jej živote v Štátnom divadle v Košiciach.

„Aká je cena slobody? Aká je cena viery vo vlastné presvedčenie a hodnoty? Milada Horáková zaplatila tú najvyššiu. V pondelok večer som v Štátnom divadle v Košiciach videla unikátne divadelné predstavenie o jej živote. Silné a dojímavé. Aj vďaka nemu posolstvo Milady Horákovej znovu ožilo,“ povedala prezidentka.

Hlava štátu dodala, že Milada Horáková aj napriek odsúdeniu ostala pevná a verná hodnotám, ktorým verila. „To je úloha nás všetkých. Neúnavná snaha o svet založený na silných morálnych základoch. Lebo demokracia je taká, aká je väčšina ľudí, ktorí ju tvoria,“ uzavrela Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Demokracia, Komunistický režim, Mučenie, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová vyzdvihla posolstvo Milady Horákovej, ktorá bola mučená za svoje postoje a podporu demokratických hodnôt © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *