Prezidentka Čaputová nateraz nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová nateraz nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády, keďže poslanci parlamentu sa dohodli na termíne predčasných volieb do konca januára, aj keď na poslednú chvíľu.

Uviedla to prezidentka s tým, že rešpektuje termín predčasných volieb, na ktorom sa zhodla ústavná väčšina. V tlačovej správe o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

„Rozhodnutie parlamentu je nevyhnutným vyústením toho, že v decembri došlo k odvolaniu vlády a tá stratila legitimitu dovládnuť do konca riadneho volebného obdobia,” uviedla prezidentka Čaputová.

Pripomenula, že v prípade zásadných zlyhaní dočasne poverenej vlády Eduarda Hegera je pripravená kedykoľvek na zostávajúci čas do volieb vymenovať úradnícku vládu.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová nateraz nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *