Prezident Zelenskyj hovorí o resete a uvažuje o zmene v smerovaní vedenia krajiny

5.2.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že „premýšľa“ o výmene hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl Valerija Zalužného a zmene v smerovaní vedenia krajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj to povedal v rozhovore pre taliansku televíziu Rai1.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenského počas rozhovoru požiadali, aby sa vyjadril k správam v médiách o možnom odvolaní Zalužného, na čo odvetil: „Keď o tom hovoríme, mám na mysli rotáciu viacerých vedúcich štátnych predstaviteľov, nielen v armádnom sektore. Uvažujem o tejto výmene, ale nemôžem povedať, že sme tu vymenili jedného človeka.”

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Ukrajinský líder poznamenal, že ak chce Kyjev vyhrať vojnu s Ruskom, musia sa všetci dívať rovnakým smerom a byť presvedčení o víťazstve. „Nesmieme zúfať ani sa vzdávať, musíme mať tú správnu pozitívnu energiu… Preto hovorím o resete, výmene… Mám na mysli niečo vážne, čo nie je len o jednej osobe, ale o smerovaní vedenia krajiny. Ide o ľudí, ktorí by mali viesť Ukrajinu. Samozrejme, potrebujeme reset, nový začiatok,” skonštatoval Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj hovorí o resete a uvažuje o zmene v smerovaní vedenia krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *