Premiér Ódor sa ohradil voči tvrdeniu Fica, že vedel o zadržaní Gašpara vopred

11.8.2023 (SITA.sk) – Premiér Ľudovít Ódor sa ohradil voči slovám predsedu Smer-SD Roberta Fica, že mal informácie v prípade zadržania bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.

„Tvrdiť, že premiér alebo vláda sú akýmkoľvek spôsobom informovaní o živých prípadoch, akýmkoľvek spôsobom na veci aktívne participujú, či sú informovaní nad rámec verejných informácií, je lož,“ uviedol predseda vlády vo svojom stanovisku.

Zároveň zdôraznil, že nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní je základným predpokladom zdravej spoločnosti. „Nechajme ich robiť si svoju prácu a počkajme na ich komunikáciu o tom, čo sa deje a prečo sa tak deje. Zároveň je dôležité, aby polícia v rámci toho, čo je možné povedať, jasne odkomunikovala okolnosti prípadu,“ uviedol Ódor a dodal, že je to dôležité obzvlášť v situáciách, ktoré sú veľmi citlivé a spoločensky výbušné.

Fico v piatok na sociálnej sieti napísal, že po Matovičovi priamo prevzala štafetu likvidácie opozície prezidentka Zuzana Čaputová so svojou vládou. „Takýto hrubý nedemokratický zásah do priebehu volieb nemohla NAKA urobiť bez jej súhlasu a bez upovedomenia jej lokaja na Ministerstve vnútra SR Ľ. Ódora,“ napísal.

Viac k témam: Akcia “Ezechiel 7”, Bývalý policajný prezident, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Úradnícka vláda, Zásah NAKA, Zatknutie
Zdroj: SITA.sk – Premiér Ódor sa ohradil voči tvrdeniu Fica, že vedel o zadržaní Gašpara vopred © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *