Pred ruským veľvyslanectvom bolo opäť rušno, študenti a aktivisti tam zapaľovali sviečky za detské obete vojny (video)

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Stredoškoláci a aktivisti v piatok pred veľvyslanectvom Ruskej Federácie v Bratislave zapálili viac ako sto sviečok za detské obete vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Bombardovanie detí

Spolu s iniciatívou Mier Ukrajine: Za vašu a našu slobodu vyzvali Rusko na okamžité zastavenie bombardovania humanitárnych konvojov a obytných štvrtí. V mene iniciatívy o tom informoval Tomáš Gelinger z AMI Communications Slovakia.

„Utrpenie detí nemôže byť nikomu ľahostajné. Preto sme dnes spolu so spolužiakmi a študentmi viacerých škôl aj my prišli povedať – zastavte to,“ ozrejmil stredoškolský študent z Bratislavy Matej Čačík.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bezpečná evakuácia civilistov

Ľudmila Verbická z iniciatívy na podujatí pred ruským veľvyslanectvom uviedla, že vojna na Ukrajine si doteraz vyžiadala viac ako 100 detských životov a ďalšie stovky zranených detí.

Vyzvala Rusko, aby prestalo útočiť na humanitárne konvoje a obytné štvrte a civilizovaný svet požiadala o pomoc s dosiahnutím garancie bezpečnosti pre humanitárne konvoje a bezpečnú evakuáciu civilistov.

Stop ruskej rope

Okrem tejto požiadavky iniciatíva žiada o okamžité zastavenie odoberania ropy a plynu z Ruska, kompletné odpojenie ruských bánk zo systému SWIFT, o pomoci Ukrajincom brániť zem aj vzduch všetkými dostupnými prostriedkami.

Zároveň volá po zabezpečení ochrany ukrajinských jadrových zariadení a zastavení dezinformácií šírených v mediálnom a internetovom priestore.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bombardovanie, detské obete, humanitárne koridory, rusko-ukrajinský konflikt, SWIFT, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred ruským veľvyslanectvom bolo opäť rušno, študenti a aktivisti tam zapaľovali sviečky za detské obete vojny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *