Pracujúcich väzňov budú odmeňovať podľa nových taríf, má to pomôcť štátnemu rozpočtu

6.2.2024 (SITA.sk) – Výška pracovných odmien odsúdených osôb v slovenských väzniciach bude určovaná podľa nových taríf. Rozhodla o tom utorok vláda.

Pozitívny vplyv

„Návrh nariadenia vlády bude mať pozitívny vplyv na rozpočet verejnej správy, nakoľko v dôsledku zvýšenia pracovných taríf odsúdených zaradených do práce dôjde k zvýšeným príjmom v oblasti úhrad trov výkonu trestu odňatia slobody u odsúdeného podľa zákona o výkone trestu odňatia slobody, odvodom do Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní z vyššej pracovnej odmeny odsúdených zaradených do práce, ako aj k zvýšenej dani z príjmov v súvislosti so zvýšenými príjmami a možnosťami ich použitia v prípade odsúdených zaradených do práce a osôb, ktorým je poukazované výživné z ich pracovných odmien,” uviedlo v tejto súvislosti ministerstvo spravodlivosti.

Zvýšený príjem rozpočtu

Zvýšenie výdavkov na pracovné odmeny odsúdených zaradených do práce v takzvanom vedľajšom hospodárstve sa podľa rezortu zase prenesie do cien výrobkov, prác a služieb stredísk vedľajšieho hospodárstva.

„V súvislosti s uvedeným sa zvýšia príjmy rozpočtu vedľajšieho hospodárstva, ktoré sú príjmami štátneho rozpočtu kapitoly Ministerstva spravodlivosti SR. Z uvedeného vyplýva, že zvýšením výdavkov na odmeňovanie odsúdených zaradených do práce dôjde k nárastu príjmov štátneho rozpočtu,” dodalo ministerstvo.

Viac k témam: Odmena, Štátny rozpočet, Väzenie, Väzni
Zdroj: SITA.sk – Pracujúcich väzňov budú odmeňovať podľa nových taríf, má to pomôcť štátnemu rozpočtu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *