Požiar v Českom Švýcarsku stále nie je pod kontrolou. Situácia sa komplikuje a evakuovali ďalšiu dedinu (video+foto)

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Lesný požiar v Národnom parku České Švýcarsko sa stále nedarí dostať pod kontrolu. Nasadené jednotky sa v noci na stredu snažili likvidovať predovšetkým menšie ohniská a zabezpečiť evakuované obce.

Ako referuje web TV Nova s odvolaním sa na šéfa hasičov, situácia sa komplikuje v Hřensku, kde sa hasiči snažia zachrániť domy pod skalami na pravom brehu riečky Kamenice.

Slovensko a Poľsko poslali pomoc

Hasiči v uplynulých hodinách začali s výrubom stromov, aby tým zabránili ďalšiemu šíreniu plameňov. Na mieste požiaru zasahujú jednotky zo siedmich českých krajov a pomoc už poslalo aj Poľsko a Slovensko.

Hasiči v noci na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informovali, že sa im darí držať oheň v dostatočnej vzdialenosti od zatiaľ neevakuovanej obce Janov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie

Evakuovať museli ďalšiu dedinu

V utorok podvečer padlo rozhodnutie o evakuácii dediny Vysoká Lípa. Požiar predtým viedol k evakuácii desiatok turistov a obyvateľov obcí Mezná a Mezní Louka, ako aj obce Hřensko, a uzatvorili preň aj okolité cesty a hranice s Nemeckom. Väčšinu evakuovaných osôb previezli do Děčína, kde im poskytli náhradné ubytovanie.

S ohňom hasiči bojujú od nedele a situáciu komplikuje vietor. Dym z požiaru je v dôsledku poveternostných podmienok cítiť vo viacerých častiach Česka. Generálny riaditeľ Hasičského záchranného zboru Vladimír Vlček v utorok podvečer poznamenal, že plamene zachvátili už takmer tisíc hektárov lesa. V obci Mezná oheň preskočil na najmenej šesť domov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Lesný požiar, Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar v Českom Švýcarsku stále nie je pod kontrolou. Situácia sa komplikuje a evakuovali ďalšiu dedinu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *