Použijú Rusi jadrové zbrane na dosiahnutie cieľov na Ukrajine? Šojgu prehovoril aj o systémoch HIMARS

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko „nepotrebuje“ použiť jadrové zbrane na dosiahnutie svojich cieľov na Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, v utorok to povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu.

„Z vojenského hľadiska nie je potrebné použiť jadrové zbrane na Ukrajine na dosiahnutie našich cieľov,“ povedal Šojgu účastníkom konferencie o medzinárodnej bezpečnosti v Moskve.

Lži a šíriace sa dezinformácie

„Hlavným účelom ruských jadrových zbraní je odradiť jadrový útok, ich použitie je obmedzené na mimoriadne okolnosti, ktoré sú definované v ruských sprievodných dokumentoch a tie sú prístupné verejnosti,“ dodal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na tomto pozadí sa v médiách šíria špekulácie o údajnom použití ruských taktických jadrových zbraní počas špeciálnej vojenskej operácie alebo o pripravenosti použiť chemické zbrane. Všetky tieto informácie sú absolútna lož,“ povedal.

Ruské zbrane sú vraj lepšie ako americké

Šojgu tiež poznamenal, že vysokovýkonné delostrelecké raketové systémy HIMARS, ktoré Spojené štáty dodali Ukrajine, nemajú na bojisku „významný vplyv“.

Podľa neho boli spolu s americkými húfnicami „povýšené Západom do úlohy super zbraní“, ale „nemajú veľký vplyv na situáciu“. „Ruské zbrane však v bojoch potvrdili svoje najlepšie kvality,“ skonštatoval ruský minister obrany.

Viac k témam: Jadrové zbrane, raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Použijú Rusi jadrové zbrane na dosiahnutie cieľov na Ukrajine? Šojgu prehovoril aj o systémoch HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *