Potápačský výcvik v malajzijských vodách neprežil tínedžer z Holandska, ostatných zachránili

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nezvestný 14-ročný Holanďan, ktorý sa stratil s ďalšími troma Európanmi cez týždeň počas potápačského výcviku v malajzijských vodách, zomrel.

Polícii to povedal jeho otec Adrian Peter Chesters, Brit ktorého spolu s mladou Francúzkou našli v sobotu v indonézskych vodách.

Chlapec bol veľmi slabý

Malajzijský námorný úrad uviedol, že Nathen Renze Chesters podľa otcovho vyhlásenia zahynul, pretože bol veľmi slabý. Úrad upozornil indonézske úrady, aby pokračovali v hľadaní tela. Pátraciu operáciu v Malajzii odvolali.

Chestersovci, 18-ročná Francúzka Alexia Alexandra Molinová a ich nórska inštruktorka Kristine Grodemová sa potápali v stredu pri ostrove pri meste Mersing na juhu Malajzie. Tridsaťpäťročnú Grodemovú zachránili ešte vo štvrtok.

Rozdelil ich silný prúd

Ako uviedla, všetci v stredu popoludní bezpečne vyplávali na hladinu, ale neskôr sa vzdialili od člna a rozdelil ich silný prúd.

Molinovú a Chestersa zachránili v sobotu ráno rybári zhruba 100 kilometrov od miesta, kde sa stratili, uviedol policajný náčelník v Mersingu.

Úrady v rámci vyšetrovania zadržali kapitána plavidla. Tiež suspendovali potápačské aktivity pri Mersingu.

Viac k témam: potápači
Zdroj: Webnoviny.sk – Potápačský výcvik v malajzijských vodách neprežil tínedžer z Holandska, ostatných zachránili © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *