Poslednú rozlúčku s kardinálom Tomkom v Košiciach budú sprevádzať viaceré bezpečnostné opatrenia

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Poslednú rozlúčku so zosnulým kardinálom Jozefom Tomkom v košickom Dóme sv. Alžbety, ktorá začne v nedeľu 14. augusta popoludní, budú sprevádzať viaceré bezpečnostné opatrenia.

Policajti sú už v teréne

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, rôzne policajné zložky, v uniformách i bez, sú v teréne už niekoľko dní.

V uliciach bude nielen počas poslednej rozlúčky vyčlenený dostatočný počet príslušníkov Policajného zboru. V tejto súvislosti chceme širokú verejnosť, ktorá bude smerovať na miesto poslednej rozlúčky, upozorniť, aby rešpektovali v prvom rade pokyny organizátorov, ale i policajtov,” povedala Ivanová.

Parkovanie prioritne pre cirkev

Zároveň upozornila že priestory katedrály budú prioritne vyčlenené pre cirkevných hodnostárov a delegácie.

Všetky autobusy, ktoré dovezú účastníkov poslednej rozlúčky, budú smerované ku Košickej futbalovej aréne, preto v tomto okolí počítajte s ich zvýšeným pohybom. Tým, ktorí na poslednú rozlúčku prídu osobnými autami, odporúčame využiť parkovacie domy, prípadne parkoviská pred obchodnými centrami,” zdôraznila hovorkyňa.

Ideálne miesto pre zlodejov

V dôsledku zvýšeného počtu ľudí je podľa polície vhodné dávať si väčší pozor na osobné veci, najmä mobilné telefóny, peňaženky či doklady.

Pietny akt môžu dlhoprstí využiť vo svoj prospech. Skúsený vreckár vie kabelku či vrecká prehľadať v priebehu niekoľkých sekúnd,” upozornila Ivanová.

Dopravné obmedzenia na cestách

Polícia podľa hovorkyne nepristúpi k mimoriadnym dopravným opatreniam, treba však rešpektovať, že na cestách bude zvýšený pohyb veriacich i tých, ktorých na poslednú rozlúčku privedie zvedavosť.

Na cestách preto treba byť vzájomne ohľaduplní, disciplinovaní a tolerantní. Najmä v exponovaných časoch, a to pred poslednou rozlúčkou a po jej ukončení, môže dochádzať k tvorbe dopravných kolón, preto sa treba na cestu vyzbrojiť trpezlivosťou a podľa možností s dostatočným časovým predstihom.” dodala Ivanová.

Viac k témam: Kardinál, Pohreb
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslednú rozlúčku s kardinálom Tomkom v Košiciach budú sprevádzať viaceré bezpečnostné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *