Poslanec Marián Viskupič nebude kandidovať za predsedu SaS, na post lídra podporí Gröhlinga

31.1.2024 (SITA.sk) – Poslanec Marián Viskupič (SaS) nebude kandidovať za predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS). Na sociálnej sieti napísal, že zo súťaže odstupuje z rodinných dôvodov a na post predsedu strany podporí poslanca Branislava Gröhlinga (SaS).

Komplexná výzva

Byť predsedom je komplexná výzva, nie len politická, programová, časová či odborná, ale má veľa dočinenia aj so súkromným životom, jednoducho je potrebné, aby veci fungovali aj doma,” napísal.

Aktuálny líder strany SaS Richard Sulík sa rozhodol nekandidovať za predsedu strany na najbližšom straníckom kongrese, ktorý bude 23. marca 2024. Sulík sa tak s postom predsedu strany rozlúči po 15 rokoch.

Zmena stanov

Republikovej rade a následne na kongrese strany Sulík navrhne zmeniť stanovy strany tak, aby vznikla nová funkcia čestného predsedu, o ktorú sa plánuje uchádzať.

Čestný predseda nebude mať žiadne rozhodovacie právomoci, nebude môcť byť členom republikovej rady, bude mať iba dozornú funkciu. Z tejto pozície, ak by som sa ním stal, plánujem podporovať nového predsedu,“ vyhlásil.

Viac k témam: Odchod z funkcie, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Voľba predsedu strany
Zdroj: SITA.sk – Poslanec Marián Viskupič nebude kandidovať za predsedu SaS, na post lídra podporí Gröhlinga © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *