Poslanec Kuriak žiada prezidentku, aby nevetovala pomoc rodinám

28.5.2022 (Webnoviny.sk) – Žiadosť, aby Zuzana Čaputová nevetovala protiinflačný balíček o pomoci rodinám, adresoval hlave štátu poslanec Národnej rady SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Milan Kuriak. Pomoc rodinám považuje dnes za kľúčovú. V tlačovej správe o tom informoval poslanec Kuriak.

Áno, je jasné, že navrhované legislatívne opatrenia budú drahé, ale zároveň sa nemôžeme prizerať ako tisícky rodín upadajú do čoraz hlbšej biedy, že rodičia malých detí musia denne rozmýšľať, z čoho pokryjú výdavky na jedlo alebo či na konci mesiaca zostanú rodine peniaze pre deti na krúžky či oblečenie,“ tvrdí poslanec OĽaNO. Podľa neho sa v týchto ťažkých časoch nemôžeme prioritne pozerať na ukazovatele, ako sú verejný dlh krajiny či HDP.

Musíme vnímať potrebu pomoci pre rodiny, ktoré sú z mesiaca na mesiac v čoraz horšom postavení. Som toho názoru, že predstavená inflačná pomoc smeruje prioritne k najviac zraniteľným skupinám obyvateľstva. Samozrejme, nájdu sa aj výnimky, ktorým možno táto pomoc nebude úplne prínosná, avšak podľa môjho názoru vláda urobila maximum pre tých najzraniteľnejších,“ povedal Kuriak.

Verí, že ako prezidentka chápe, v akej ťažkej situácii sú rodiny s deťmi na Slovensku a balík pomoci nebude vetovať. Vopred jej poďakoval za podpísanie zákona.

Viac k témam: Finančná pomoc, HDP, protiinflačný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Kuriak žiada prezidentku, aby nevetovala pomoc rodinám © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *