Poslanci Sme rodina zablokovali rokovanie zahraničného výboru, Žilinka sa tak nemusel zodpovedať za šírenie hoaxov

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hnutie Sme rodina znemožnilo rokovanie Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR, na ktorom sa zúčastnil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka.

“Kollárovci” odišli z výboru

Ako informuje Denník N, poslanci z hnutia Adriana Pčolinská, Martin Borguľa a Romana Tabak odišli počas rokovania a výbor tak nebol uznášaniaschopný.

Nezaradený poslanec a podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Tomáš Valášek uviedol, že „v momente, keď sa malo rokovať o správaní generálneho prokurátora Žilinku, zmizli ako gáfor”.

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Andrej Stančík inicioval mimoriadny Zahraničný výbor NR SR.

Šírenie hoaxov

Prostredníctvom tlačovej správy ešte 16. septembra Stančík informoval, že na výbore sa chce pýtať generálneho prokurátora, prečo šíri v čase vojny hoaxy prezentované ruským veľvyslancom na Slovensku Igorom Bratčikovom.

Žilinka na sociálnej sieti napísal, že na vojnovom cintoríne v obci Ladomirová v Prešovskom kraji, kde sú pochovaní ruskí vojaci z 1. svetovej vojny, „neznámy páchateľ pristúpil k starostlivosti o stav hrobov hanebným a neakceptovateľným spôsobom.” Polícia SR na sociálnej sieti uvádza, že podľa starostu obce sú hroby v poriadku.

Viac k témam: Dezinformácie, Hoaxy, Parlamentný zahraničný výbor
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci Sme rodina zablokovali rokovanie zahraničného výboru, Žilinka sa tak nemusel zodpovedať za šírenie hoaxov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *