Pomoc v hmotnej núdzi dostáva na Slovensku viac ľudí ako pred rokom, pribudli tisícky jej poberateľov

21.8.2023 (SITA.sk) – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v júli medziročne stúpol o 5,7 tisíca. Kým v júli minulého roka sociálne dávky dostávalo 58,7 tisíca osôb, v júli tohto roka to už bolo 64,4 tisíca ľudí.

Poberatelia dávok v hmotnej núdzi

Oproti júnu tohto roka pritom počet poberateľov týchto dávok klesol o 458. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v júli po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 136,4 tisíca osôb, čo je 2,51 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Kde sa vypláca najviac sociálnych dávok?

V porovnaní s júnom išlo o pokles o 513 ľudí, resp. o 0,01 percentuálneho bodu. Sociálne dávky na konci júla najviac dostávali ľudia v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica, najmenej v okresoch Púchov, Ilava a Nové Mesto nad Váhom.

Kým v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica išlo o viac ako 10 percent z celkového počtu obyvateľov tohto okresu, v okresoch Púchov, Ilava a Nové Mesto nad Váhom podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov nepresiahol 0,5 percenta.

Viac k témam: Dávka v hmotnej núdzi, Finančná pomoc, Finančný príspevok, Sociálne dávky
Zdroj: SITA.sk – Pomoc v hmotnej núdzi dostáva na Slovensku viac ľudí ako pred rokom, pribudli tisícky jej poberateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *