Polícia vyvracia Ficove pochybnosti o Kičurových zlatých tehličkách. Tiež potvrdila, že prípravné konanie v jeho prípade pokračuje

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – V trestnej veci bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR SR) Kajetána Kičuru prípravné konanie naďalej pokračuje, pričom v ostatnom období bol v rámci vykonávaných úkonov na podnet vyšetrovateľa v zahraničí realizovaný európsky vyšetrovací príkaz. Uvádza to Policajný zbor SR na sociálnej sieti.

Zlaté tehličky v bezpečnostnej schránke

Policajti zároveň potvrdili, že ešte v roku 2020 zaistili pri prehliadke bezpečnostnej schránky obvineného v banke päť kilogramov zlatých tehličiek. Túto skutočnosť totiž spochybnil predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.

„Ich úschovou bola poverená banka. Zaistenie zlatých tehličiek obvineného v tom čase pre médiá potvrdil aj jeho právny zástupca,” uviedla polícia. Doplnila, že ešte v septembri 2021 prokurátor uznesením rozhodol o zaistení celého majetku obvineného.

Kičura mal prijímať úplatky

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom Rezervy vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči bývalému šéfovi SŠHR SR obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu Rezerva II. Väzobne stíhaný bol Kajetán Kičura do októbra 2021.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Akcia Rezervy, Súdy, úplatkárstvo, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vyvracia Ficove pochybnosti o Kičurových zlatých tehličkách. Tiež potvrdila, že prípravné konanie v jeho prípade pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *