Polícia vyhlásila od začiatku roka do polovice augusta pátranie po takmer 6-tisíc osobách

28.8.2021 (Webnoviny.sk) – Od začiatku roka do nedele 22. augusta vyhlásila polícia pátranie po 5 946 osobách. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Dodala, že za jednotlivé mesiace tohto roka bolo doposiaľ najviac nezvestností osôb oznámených v mesiaci jún.

Policajný zbor pojem dlhodobo nezvestná osoba výslovne nedefinuje a v každom pátraní po nezvestnej osobe sú vykonávané všetky úkony tak, aby bola nezvestná osoba, respektíve miesto jej pobytu čo najskôr vypátrané. Pátranie po osobe je možné ukončiť na základe viacerých skutočností, no u nezvestných osôb, kde aj napriek vykonaniu všetkých možných úkonov nebola osoba vypátraná, sa pátranie ukončuje uplynutím 30 rokov od vyhlásenia pátrania,” ozrejmila Bárdyová.

Aj napriek tomu, že sa pátranie ukončí, nie je podľa nej vylúčené, že sa v pátraní bude pokračovať v prípade, ak vyjdú najavo akékoľvek nové skutočnosti, ktoré dopomôžu k vypátraniu nezvestnej osoby. K 22. augustu eviduje Policajný zbor SR na pátraní celkovo 521 nezvestných osôb.

Štatistiku o spôsoboch vypátrania osôb nevedieme. Z počtu 5 946 osôb, po ktorých bolo vyhlásené pátranie za uvedené obdobie, bolo doposiaľ vypátraných 4 879 osôb,” dodala policajná hovorkyňa.

Viac k témam: nezvestná osoba, pátranie, polícia pátra
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vyhlásila od začiatku roka do polovice augusta pátranie po takmer 6-tisíc osobách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *