Polícia naháňala prevádzača s migrantami, auto skončilo mimo cesty a začalo horieť (foto)

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia v Nitrianskom kraji zasahovala proti vodičovi, ktorý unikal maďarským policajtom. Celá akcia sa napokon skončila haváriou unikajúceho vodiča a záchranou nelegálnych migrantov z horiaceho vozidla. O udalosti informuje nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

„Veľmi agresívny spôsob jazdy zvolil na prepravu svojich „klientov“ vodič VW Passat. Od maďarskej polície prišla cestou operačného strediska v piatok nadránom informácia, že ich kolegovia prenasledujú podozrivé vozidlo, pravdepodobne prevážajúce nelegálnych migrantov,“ píše v statuse polícia.

Hliadka Obvodného oddelenia PZ v Šahách v okrese Levice sa preto okamžite presunula na miestny hraničný priechod, kam malo auto s migrantmi smerovať. Vozidlo ale prešlo popri nich veľkou rýchlosťou a unikalo smerom na Jur nad Hronom.

Oproti však už prichádzala hliadka z Obvodného oddelenia PZ v Želiezovciach, ktorá podozrivému vodičovi skrížila služobným autom cestu. Vodič Passatu následne nezvládol riadenie a vo vysokej rýchlosti narazil do stromu.

„Vozidlo začalo po náraze horieť a z auta policajti začali okamžite vyslobodzovať osem osôb, z ktorých len jedna bola zranená a následne ošetrená záchrannou službou. Traja z prevážaných mužov boli dokonca v batožinovom priestore vozidla,“ dodala polícia. Na miesto prišli aj policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, ktorí si prevzali vyšetrovanie tohto prípadu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Migranti, zásah polície
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia naháňala prevádzača s migrantami, auto skončilo mimo cesty a začalo horieť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *