Polícia na základe výsledkov vyšetrovania zastavila trestné stíhanie v prípade tragickej nehody, pri ktorej zahynul chodec

2.2.2024 (SITA.sk) – Polícia zastavila trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v prípade 51-ročného chodca, ktorý minulý rok v novembri zahynul po tom, čo ho v Michalovciach zrazil vodič autobusu medzimestskej dopravy.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania vodič, ktorý viedol autobus medzimestskej dopravy po Hollého ulici v Michalovciach v smere na ulicu Andreja Sládkoviča na zelený svetelný signál v pravom jazdnom pruhu a na priechode pre chodcov narazil ľavou prednou časťou autobusu do chodca, uviedla košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Vodič autobusu nenafúkal

Chodec na mieste podľahol zraneniam. Dychová skúška vodiča autobusu nepreukázala prítomnosť alkoholu. U zosnulého bola na zistenie prítomnosti alkoholu, alebo iných návykových látok, nariadená pitva.

„Výsledok pitvy potvrdil prítomnosť etylalkoholu v krvi v množstve 3,43 promile, čo predstavuje ťažký stupeň opitosti. Prítomnosť iných látok zistená nebola,“ informuje Ivanová.

Na vine bol chodec

Poverený príslušník v Michalovciach začal po skončení dokumentovania nehody trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

„Výsledky vyšetrovania však preukázali, že dopravnú nehodu zavinil chodec a porušením ustanovení zákona o cestnej premávke si smrť pri dopravnej nehode spôsobil sám, preto bolo trestné stíhanie vedené pre prečin usmrtenia zastavené,“ uzavrela Ivanová.

Viac k témam: Chodec, dychová skúška, košická policajná hovorkyňa, Opitý chodec, Tragická nehoda, Trestné stíhanie, Vodič autobusu
Zdroj: SITA.sk – Polícia na základe výsledkov vyšetrovania zastavila trestné stíhanie v prípade tragickej nehody, pri ktorej zahynul chodec © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *