Pellegrini: Nemôžeme s čistým svedomím zahlasovať za vydanie akéhokoľvek poslanca parlamentu

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Podľa predsedu strany Hlas – sociálna demokracia Petra Pellegriniho poslanecký klub Hlasu nemôže s čistým svedomím zahlasovať za vydanie akéhokoľvek poslanca parlamentu, aj keby bol z koalície. Dôvodom je podľa jeho slov neschopnosť vládnej koalície garantovať spravodlivý súdny proces. Pellegrini to uviedol na sobotnej tlačovej konferencii.

„Neviem, aké silné sú dôkazy, výpovede univerzálnych kajúcnikov, ktorí tu vypovedajú v desiatkach kauzách, vďaka ktorým boli pozatváraní ľudia po celé mesiace a roky, teraz sú všetci poprepúšťaní. Ústavný súd SR konštatuje, že boli porušené ich práva, tak ja takým ľuďom neverím,” uviedol Pellegrini s tým, že to, či sa osoba dostane do väzby alebo nie, nemá súvis s tým, či bude odsúdená alebo či niečo spáchala. Obvinený Robert Fico tak môže podľa neho riadne vykonávať prácu, môže sa brániť, pričom jeho vinu mu má dokázať polícia a súdy.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil šéfa strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Fico a Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: akcia Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini: Nemôžeme s čistým svedomím zahlasovať za vydanie akéhokoľvek poslanca parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *