Pellegrini hovorí o otvorenej vojne v bezpečnostných zložkách štátu, výsledkom je zmätok (video)

20.8.2023 (SITA.sk) – Posledné volebné obdobie sprevádza otvorená vojna v bezpečnostných zložkách štátu. Uviedol to predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini s tým, že pár týždňov pred voľbami, keď ľudia potrebujú počuť, čo ponúkajú jednotlivé strany, graduje policajná mašinéria.

„Ide zjavne pozatvárať všetkých, ktorí upozorňujú na jej početné prešľapy. Výsledkom je zmätok, v ktorom ľudia neveria štátu ani jeho inštitúciám a úprimne sa desia predstavy, že by niečo podobné malo pokračovať aj po voľbách,” uviedol Pellegrini a dodal, že strana Hlas urobí v bezpečnostných zložkách poriadok.

Vláda sa musí zaoberať problémami ľudí

Nová vláda sa podľa neho musí zaoberať problémami ľudí, ako zdražovanie, potraviny, energie, zdravotníctvo a regióny.

„To v žiadnom prípade neznamená, že sa nezákonnosti nemajú vyšetrovať. Práve naopak: žiadna kauza nesmie byť zametená pod koberec. Každé porušenie zákona musí byť spravodlivo potrestané. Lenže – a to je veľmi dôležité – potrestané výlučne na základe práva a dôkazov,” dodal Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Žiadajú odvolanie Hamrana

Nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Taraba na sociálnej sieti vyzval premiéra Ľudovíta Ódora a prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby odvolali policajného prezidenta Štefana Hamrana.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pčolinský prepustený, Aláč prepustený Pani Čaputová, pán Ódor, teraz nastal čas prepustiť neúspešného politika Progresívneho Slovenska Hamrana,” napísal Taraba.

Predseda parlamentu Boris Kollár sa v relácií TA3 V politike vyjadril, že Slovenská informačná služba, Národný Bezpečnostný úrad a generálna prokuratúra sú jedinými úradmi, ktoré fungujú. Z toho dôvodu sa polícia podľa Kollára snaží zbaviť ich šéfov. V tejto súvislosti predseda parlamentu hovorí o štátnom rozvrate.

Viac k témam: Policajný prezident, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Hlas-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prepustenie z väzby, Prezidentka SR, Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS), Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini hovorí o otvorenej vojne v bezpečnostných zložkách štátu, výsledkom je zmätok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *