Pellegrini chce parlament skultúrniť, ale s „pár exotmi“ to vraj bude ťažké a vyjadril sa aj ku kandidatúre na prezidenta (video)

17.10.2023 (SITA.sk) – Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini vylúčil, že by súčasťou dohody na koalícii so Smerom-SD a SNS bola aj zákulisná dohoda o jeho budúcej kandidatúre na prezidenta. Ako povedal v utorok na tlačovej konferencii, dohoda je uzavretá len na vznik vlády.

Kandidácia na post hlavy štátu

„Mrzí ma to, že to všade šumí, tu v centrále Hlasu to zatiaľ nešumí. Keď začne šumieť, tak vám potom poviem,“ uviedol Pellegrini na margo šumov v médiách. Zároveň zdôraznil, že on ani vedenie strany zatiaľ neprijali zatiaľ žiadne rozhodnutie o tom, že by mal kandidovať na post hlavy štátu.

Vykonávanie funkcie predsedu NRSR

„Samozrejme, môžem priznať jednu vec, že budem sledovať, ako sa bude vyvíjať spoločenská situácia a či by bol dopyt od občanov tejto krajiny na takúto kandidatúru. A keď budeme cítiť, že občania si to želajú, tak potom to začneme ešte len zvažovať,“ povedal líder Hlasu-SD.

Teraz sa však chce sústrediť na vykonávanie funkcie predsedu Národnej rady SR, ak ho do nej prezidentka vymenuje. Vniesť do parlamentu kultúru, aj keď „s pár exotmi, ktorí sú tam,“ to bude podľa neho extrémne náročné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Nová vláda, predseda Hlasu, Predseda NR SR, vládna koalícia
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini chce parlament skultúrniť, ale s „pár exotmi“ to vraj bude ťažké a vyjadril sa aj ku kandidatúre na prezidenta (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *