Peklo a hrôza, opísal situáciu v Mariupole charitatívny pracovník. Z mesta po bombardovaní zostali ruiny

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Charitatívny pracovník, ktorý bol nútený utiecť z Rusmi obliehaného Mariupoľa, opísal situáciu v meste ako „peklo“ a „hrôzu“.

Ako povedal pre spravodajský web BBC, starší obyvatelia umierajú vo svojich domoch a nikto sa k nim nemôže dostať pre neustále ostreľovanie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Zo správ a iných videí môžeme pochopiť len časť toho, čo sa tam deje. Prešli sme peklom. Nepamätám si deň, ba ani pár hodín, kedy by Rusi neostreľovali alebo nerobili letecké útoky. Videl som umierať veľa ľudí, ktorých som poznal,“ povedal.

Hovorí, že mesto je na nepoznanie. Výškové budovy sú zničené, iné sú v plameňoch a na cestách sú obrovské krátery z leteckého bombardovania. Nie je tam elektrina, kúrenie ani voda, zbombardovali dokonca aj studňu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Nenachádzam slová, ktorými by som opísal tú hrôzu, atmosféru, temnotu, ktorá vládla nad mestom Mariupoľ, alebo presnejšie povedané, ruinami, ktoré z mesta zostali,“ poznamenal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Peklo a hrôza, opísal situáciu v Mariupole charitatívny pracovník. Z mesta po bombardovaní zostali ruiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *