Paulína Fialková predviedla v Holmenkollene úžasný výkon, prvýkrát v sezóne skončila na pódiu

19.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 19. marca 15:53

Viac ako dva roky čakala slovenská biatlonistka Paulína Fialková na pódiové umiestnenie v pretekoch Svetového pohára. Dočkala sa ho v sobotu v nórskom Osle-Holmenkollene.

Paulína trafila všetky terče

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Brezna skončila tretia v stíhacích pretekoch žien na 10 km, keď sa na pódium posunula z 8. priečky po piatkových rýchlostných pretekoch.

Paulína Fialková v sobotu previedla vynikajúcu streľbu, keď sklopila všetkých 20 terčov. Po prvej položke sa posunula na 7. pozíciu, po druhej aj tretej bola štvrtá a keďže chybu nespravila ani na štvrtej, na záverečný úsek vbiehala tretia tesne pred Francúzkou Anais Chevalierovou-Bouchetovou.

Tá však neudržala tempo Slovenky a skončila napokon štvrtá. Paulína Fialková predtým naposledy bola na pódiu 19. februára 2020, v nemeckom Ruhpolding rovnako v stíhačke finišovala druhá. Celkovo sa na pódium dostala v SP tretíkrát v kariére.

Dlhá cesta k pódiu

“Posledné dva roky som sa snažila vrátiť na pódium, ale nikdy mi to do seba nezapadlo tak dobre ako dnes. Všetko bolo perfektné. Na trati som sa cítila dobre a dosiahla štyri nuly. To je vždy výnimočné. Dnes to vyšlo teda na tretie miesto a som šťastná. Prežila som ťažké obdobie. Bolo tam viacero záležitostí fyzických aj psychických, ktoré mi robili problémy. Ale som človek, ktorý sa nevzdáva a snaží vždy znova a znova. Bola som si istá, že sa dostanem výkonnostne späť, no potrebovala som k tomu aj sebavedomie a som šťastná,” povedala Paulína Fialková na oficiálnej tlačovej konferencii po pretekoch, cituje ju web slovenskybiatlon.sk.

Výborný výkon podala aj Ivona Fialková, ktorá mala prvé tri strelecké položky bez chyby a vo štvrtej minula dvakrát. V konečnom účtovaní to pre ňu znamenalo posun z 25. na 18. stupienok.

Paulína Fialková v Nórsku nebude chýbať ani v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom, pre Ivonu sa sezóna SP už skončila.

Obrovská radosť z úspechu

Do štartu až do cieľa boli na čele domáce Nórky Tiril Eckhofová a Marte Olsbuová-Röiselandová, obe na strelnici minuli dvakrát a napokon triumfovala Eckhofová o 24,9 s pred Olsbuovou-Röiselandovou, Paulína Fialková prišla do cieľa 50,5 s za víťazkou.

Tiril Eckhofová sa v sobotu stala najlepšou nórskou biatlonistkou histórie SP, keď sa s 29 víťazstvami v tomto seriáli odpútala od Tory Bergerovej.

“Je neuveriteľné, čo sa mi dnes podarilo. Sama to nemôžem uveriť,” povedala sobotňajšia víťazka do mikrofónu organizátorov. Marte Olsbuová-Röiselandová napriek sobotňajšiemu druhému miestu ovládla hodnotenie stíhacích pretekov v tejto sezóne SP a už má aj istotu zisku veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf v seriáli.

Celkovo boli v SP lepšie ako Eckhofová už len štyri biatlonistky – Švédka Magdalena Forsbergová (42 triumfov v SP), Nemka Magdalena Neunerová, Bieloruska Daria Domračevová (oba po 34) a Nemka Uschi Dislová (30).

Viac k témam: Biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Paulína Fialková predviedla v Holmenkollene úžasný výkon, prvýkrát v sezóne skončila na pódiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *