Parlament a súdy v prieskume pohoreli. Najdôveryhodnejšia inštitúcia vás možno prekvapí

31.5.2023 (SITA.sk) – Najdôveryhodnejšou národnou inštitúciou na Slovensku je Hasičský a záchranný zbor, ktorému plne dôveruje 44 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 35 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý agentúra robila v priebehu apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 opýtaných osobnou aj online formou.

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestnila armáda, ktorej úplne dôveruje 14 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 39 percent.

Samosprávam podľa prieskumu úplne dôveruje 12 percent respondentov a skôr ďalších 39 percent. Polícii zase úplne dôveruje 12 a skôr 35 percent opýtaných. V prípade ďalších inštitúcií však prevažuje nedôvera nad dôverou. Úradu prezidentky podľa prieskumu úplne alebo skôr dôveruje 18, respektíve 24 percent opýtaných, skôr alebo úplne mu však nedôveruje 24, respektíve 26 percent respondentov. V prípade súdov je dôvera dokopy na úrovni 30 percent, nedôvera je však na úrovni 61 percent.

Vláda SR má úplnú alebo čiastočnú dôveru na úrovni 22 percent, nedôvera je však na úrovni 67 percent. Pokiaľ ide o parlament, tam je úplná lebo čiastočná dôvera na úrovni 20 percent respondentov, zákonodarnému zboru však nedôveruje 70 percent opýtaných.

Viac k témam: Hasiči, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Parlament a súdy v prieskume pohoreli. Najdôveryhodnejšia inštitúcia vás možno prekvapí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *