Pápež František zdôraznil, že homosexualita nie je zločin a svoje predošlé vyjadrenie objasnil

28.1.2023 (Webnoviny.sk) – Pápež František opäť zdôraznil, že homosexualita „nie je zločin“ a povedal, že sa rozhodol vyjadriť, aby pripomenul, že jej „kriminalizácia nie je ani dobrá, ani spravodlivá“. Pontifik tvrdí, že to, že predtým homosexualitu označil za hriech, mal na mysli „iba katolícke morálne učenie, ktoré hovorí, že každý sexuálny akt mimo manželstva je hriech“.

Fotogaléria: Pápež František

Zároveň pripustil, že vo svojich nedávnych komentároch na túto tému sa mohol vyjadriť jasnejšie.

Mal som povedať: ‘Je to hriech, rovnako ako každý sexuálny akt mimo manželstva’,“ povedal František. Ten predtým povedal, že je potrebné najprv rozlišovať medzi hriechom a zločinom a podotkol, že samotným hriechom je aj napríklad „nedostatok lásky k sebe navzájom“.

Podľa organizácie Human Dignity Trust existuje na svete asi 67 krajín alebo jurisdikcií, ktoré kriminalizujú konsenzuálnu sexuálnu aktivitu osôb rovnakého pohlavia. Až v jedenástich krajinách je povolené v takýchto prípadoch vykonať trest smrti.

Viac k témam: Homosexualita, Pápež, Pontifik, Vyjadrenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František zdôraznil, že homosexualita nie je zločin a svoje predošlé vyjadrenie objasnil © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *