OĽaNO rešpektuje najsilnejšiu opozičnú stranu a Šimečku podporí, Šipoš však po funkciách netúži

18.10.2023 (SITA.sk) – Koalícia OĽaNO a priatelia podporí nomináciu lídra Progresívneho Slovenska (PS) Michala Šimečku na post podpredsedu parlamentu.

Poslanecký klub hnutia

Ako ďalej po stretnutí lídrov politických strán, ktoré sa dostali do parlamentu, uviedol pre médiá Michal Šipoš (OĽaNO a priatelia), v hnutí rešpektujú, že PS je najsilnejšou opozičnou stranou.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD, SNS)

Bývalý predseda poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Šipoš nevedel povedať, či bude predsedom klubu aj v nasledujúcom volebnom období. Členovia koalície o tom zatiaľ nerozhodli.

Prehľad o každom výbore

„Nie som vychýrený funkcionár, ani človek, ktorý po nejakých funkciách túži, ale keď mi poslanecký klub vyjadrí dôveru a nebude mať o miesto predsedu niekto iný záujem, tak tú pozíciu budem zastávať tak, ako to bolo v minulosti,“ informoval Šipoš. Koalícia plánuje svojich poslancov obsadiť do každého jedného parlamentného výboru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ustanovujúca schôdza parlamentu (fotografie)

„Máme 16 poslancov a výborov je 19. Traja poslanci budú musieť pravdepodobne alternovať aj v ďalších výboroch, tak, aby sme mali o každom výbore prehľad, informácie a vedeli zaujať stanoviská,“ informoval Šipoš. Taktiež uviedol, že vo výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny bude pôsobiť Peter Pollák mladší.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Podpredseda parlamentu, Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS)
Zdroj: SITA.sk – OĽaNO rešpektuje najsilnejšiu opozičnú stranu a Šimečku podporí, Šipoš však po funkciách netúži © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *