Odvolávanie ministra Mikulca v parlamente. Smerákom vadí rámcová zmluva za 2,5 milióna eur (naživo)

30.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. marca 9:12

Opozícia sa pokúsi odvolať Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra na mimoriadnej schôdzi, ktorá sa začne po skončení riadnej 60. schôdze. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady SR (NR SR).

Návrh na jeho odvolanie podala opozičná strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) pre nezvládnutie riadenia utečeneckej krízy. Podľa Smeru-SD rezort vnútra podpísal rámcovú zmluvu za 2,5 milióna eur s firmou Dustream production, ktorá má zabezpečiť manažment procesu evidencie, transportu a starostlivosti o utečencov. Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica ide „o typický stranícky klientelizmus ako vyšitý”, kde je preukázateľné prepojenie firiem na premiéra Eduarda Hegera a na vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Mikulec by však v parlamente nemal padnúť. Opozičný návrh nepodporia koaliční partneri Sme rodina a Sloboda a Solidarita (SaS). Opozícia nemá na odvolanie potrebných minimálne 76 hlasov poslancov zo 150-členného parlamentu.

Naživo: Rokovanie parlamentu

video bude pridané, keď sa schôdza parlamentu začne

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Odvolávanie Mikulca, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Odvolávanie ministra Mikulca v parlamente. Smerákom vadí rámcová zmluva za 2,5 milióna eur (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *