Ódor potvrdil záujem Slovenska o skvapalnený zemný plyn z Izraela, vidí aj ďalšie možnosti spolupráce

4.9.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Ľudovít Ódor v pondelok prijal prezidenta Izraela Jicchaka Herzoga, ktorý pricestoval na oficiálnu návštevu Slovenska.

Záujem o izraelský plyn

Na stretnutí potvrdil záujem Slovenska konkretizovať možnosti dodávok skvapalneného zemného plynu z Izraela. Možnosti prehlbovania spolupráce vidí aj v oblasti obrany, vzdelávania a výskumu.

„Pre Slovensko a jeho ozbrojené sily je moderný obranný priemysel Izraela mimoriadne zaujímavým partnerom. Posilňovanie našich obranných kapacít nákupom moderných izraelských rádiolokačných technológií vytvára predpoklady pre ďalšie prehlbovanie spolupráce v sektore obrany a bezpečnosti,“ informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Prehlbovanie spolupráce

Izrael je tiež jedným zo svetových lídrov v oblasti startupov a inovácií. Pre Slovensko je v tomto inšpiráciou a inkubátorom skúseností. Prehlbovaniu spolupráce v oblasti výskumu a vývoja nových technológií a prístupov napríklad v zdravotníctve či poľnohospodárstve by mali napomôcť intenzívnejšie kontakty študentov a akademikov.

Predstavitelia Slovenska a Izraela v rozhovore ocenili vysokú kvalitu a intenzitu vzájomných vzťahov, ktoré sa citlivo vysporiadali s tragickou minulosťou a dnes sa orientujú na budúcnosť. Ódor zároveň zagratuloval prezidentovi Jicchakovi Herzogovi k 75. výročiu vzniku Izraelského štátu a zaželal jeho ľuďom mier, prosperitu a stabilitu.

Viac k témam: Izraelský prezident, Premiér Slovenskej republiky, Zemný plyn
Zdroj: SITA.sk – Ódor potvrdil záujem Slovenska o skvapalnený zemný plyn z Izraela, vidí aj ďalšie možnosti spolupráce © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *