Ochrankár prezidenta Pavla údajne spáchal samovraždu, pri akte použil služobnú zbraň

14.8.2023 (SITA.sk) – Jeden z ochrankárov českého prezidenta Petra Pavla údajne pred niekoľkými dňami spáchal samovraždu. Informuje o tom portál Novinky.cz s odvolaním sa na Rádio Prostor. Hrad ani polícia sa pre citlivosť k prípadu veľmi nechcú vyjadrovať, konštatuje web.

„Siahol si na život počas víkendu, použil pritom zrejme služobnú zbraň,“ cituje rádio zdroj z Pražského hradu. „Bol to skvelý, spoľahlivý a zapálený chlap. Vážil som si ho,“ povedal portálu Novinky.cz zdroj, ktorý však požiadal o zachovanie anonymity.

Hovorkyňa prezidenta Markéta Řeháková sa nechcela vyjadrovať a odkázala na políciu. Novinky pripomínajú, že hlavu štátu chránia policajti z Útvaru pre ochranu prezidenta, ktorý spadá pod policajné prezídium.

„Spravidla sa nevyjadrujeme k úmrtiam policajtov, pokiaľ priamo nesúvisia s výkonom povolania, a to s ohľadom na pozostalých. V tomto prípade nebudeme robiť výnimku,“ uviedol policajný hovorca Ondřej Moravčík.

Viac k témam: Český prezident, Hovorkyňa, ochranka, ochrankár, policajný hovorca, Samovražda
Zdroj: SITA.sk – Ochrankár prezidenta Pavla údajne spáchal samovraždu, pri akte použil služobnú zbraň © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *