Obvineného exšéfa SIS Aláča už zbavili mlčanlivosti v kauze Rozuzlenie

30.8.2023 (SITA.sk) – Obvineného bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča už zbavili mlčanlivosti. Ako pre agentúru SITA potvrdilo Prezídium Policajného zboru, vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) už bolo doručené oslobodenie od povinnosti zachovávať mlčanlivosť zo strany obvineného v rámci kauzy Rozuzlenie.

V predmetnej veci vyšetrovateľ priebežne vykonáva všetky potrebné procesné úkony smerujúce k náležitému objasneniu veci. Nakoľko prípravné konanie je zo zákona neverejné, v súčasnej dobe nie je možné bližšie špecifikovať povahu a termíny vykonania jednotlivých úkonov,“ uviedla polícia.

Aláča obvinila polícia v súvislosti s činnosťou zločineckej skupiny, ktorá údajne sabotovala vyšetrovanie trestných káuz. Skupina podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana diskreditovala vyšetrovateľov NAKA, zbavovala zodpovednosti obvinených a skresľovala informácie. Do tejto oblasti podľa Hamrana spadá aj medializovaná správa o údajnom manipulovaní vyšetrovaní korupčných káuz z dielne SIS.

Viac k témam: Akcia “Rozuzlenie”, Korupcia, Policajti, Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – Obvineného exšéfa SIS Aláča už zbavili mlčanlivosti v kauze Rozuzlenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *