O Trnavčanke, ktorá havarovala opitá pred základnou školou, rozhodol súd (foto)

7.9.2023 (SITA.sk) – Mladá Trnavčanka, ktorá v pondelok ráno opitá s vozidlom VW Passat havarovala na Ulici Jána Bottu v Trnave, má ísť do väzenia. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Trnava vydal trestný rozkaz, ktorým ju uznal za vinnú z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a uložil jej trest odňatia slobody v trvaní dva mesiace so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia.

Zároveň jej uložil trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel v trvaní 40 mesiacov. Trestný rozkaz podľa hovorkyne súdu Jany Kondákorovej nie je právoplatný, obvinená si ponechala lehota na podanie odporu

Vodička s 2,6 promile okrem auta, ktoré šoférovala, zdemolovala oceľové zábradlie pred základnou školou. Ona aj spolujazdec vyviazli z nehody bez zranení, spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená na 8000 eur. Policajti jej okamžite po nehode zadržali vodičský preukaz. Za jazdu pod vplyvom alkoholu jej hrozilo až ročné väzenie.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná nehoda, Väzenie
Zdroj: SITA.sk – O Trnavčanke, ktorá havarovala opitá pred základnou školou, rozhodol súd (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *