Nič, žiadne výsledky, žiadna práca, iba mĺkva prítomnosť. Zhodnotil Fico pôsobenie Jurinovej

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidátom na žilinského župana za stranu Smer – sociálna demokracia je Igor Choma. Pôsobenie súčasnej predsedníčky samosprávneho kraja Eriky Jurínovej je podľa predsedu strany Roberta Fica premárnenou príležitosťou. Informoval o tom Fico na tlačovej konferencii.

„Ono to zodpovedá charakteru súčasnej vlády. Nič, žiadne výsledky, žiadna práca, iba mĺkva prítomnosť,” uviedol Fico s tým, že počas návštev Žilinského kraja mal možnosť hovoriť s predstaviteľmi jednotlivých okresov v kraji, ktorí tento názor zdieľajú.

Medzi kritériá, ktoré rozhodovali pri výbere kandidáta na post bola schopnosť profesionálne zvládať témy, ktoré funkcia predsedu samosprávneho kraja prináša. Ďalším kritériom je politická schopnosť a základne vedomosti o jej fungovaní, schopnosť viesť dialóg s inými politickými subjektmi a napokon viesť reálny sociálny dialóg, ktorý chýba na celoslovenskej, ale aj na úrovni niektorých regiónov.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Nič, žiadne výsledky, žiadna práca, iba mĺkva prítomnosť. Zhodnotil Fico pôsobenie Jurinovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.