Nezávislá rozhlasová stanica Echo Moskvy musí skončiť, pravdivo informovala o ruskej invázii na Ukrajine

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská nezávislá rozhlasová stanica Echo Moskvy končí. Oznámila to vo štvrtok v reakcii na rozhodnutie ruských úradov zablokovať ich vysielanie, informuje o tom spravodajský portál televízie CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Hlasovanie správnej rady Echo Moskvy väčšinou hlasov rozhodlo o likvidácii rozhlasovej stanice a webstránky Echo Moskvy,“ informujú vo vyhlásení na svojej webstránke.

Ruská generálna prokuratúra 1. marca zablokovala prístup ku dvom nezávislým médiám – rádiu Echo Moskvy a televízii Dožď. Dôvodom je ich informovanie v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že dané médiá šíria „informácie, o ktorých je známe, že sú nepravdivé, o akciách ruských vojakov v rámci špeciálnej operácie na ochranu Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky“. Tiež podľa nej vyzývajú na extrémizmus a násilie voči občanom Ruskej federácie, masové porušovanie verejného poriadku a verejnej bezpečnosti.

Spravodajská televízia CNN pripomína, že ruské úrady zakazujú protesty bez povolenia a môžu považovať vysielanie a poskytovanie špecifických informácií o nepovolených demonštráciách za organizovanie nelegálnych protestov.

Viac k témam: Donecká ľudová republika, Echo Moskvy, LĽR Luhanská ľudová republika, Médiá, Prostesty, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezávislá rozhlasová stanica Echo Moskvy musí skončiť, pravdivo informovala o ruskej invázii na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *