Nebudeme tolerovať rusko-fašistické pseudovoľby, odkazuje ukrajinská povstalecká skupina po útoku v Chersone

30.8.2023 (SITA.sk) – K útoku na volebný štáb proruskej strany v okupovanej časti Chersonskej oblasti sa prihlásila ukrajinská povstalecká skupina. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Skupina Ateš bojuje proti pseudovoľbám

Skupina Ateš tvrdí, že v utorok vyhodila do vzduchu sídlo strany Jednotné Rusko v Novej Kachovke. Skupina uviedla, že pri útoku zahynuli traja ruskí vojaci, čo však proruský politik v tejto oblasti dementoval.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“V dôsledku požiaru spôsobeného výbuchom zhorela všetka dokumentácia, ktorú si okupanti priniesli k voľbám naplánovaným na 8. až 10. septembra. Nebudeme tolerovať rusko-fašistické pseudovoľby na našom území,” uviedla skupina vo vyhlásení zverejnenom na internete.

Údajne malo ísť o teroristický útok

Ruskom dosadený nelegitímny starosta mesta Vladimir Leontiev to podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS označil za „teroristický útok“. „Nikto nenaruší náš pokojný život,“ povedal Leontiev.

Ako vyzerá pokojný život na okupovanom území podľa Ruska, ukázala najnovšia správa Atrocity Crimes Advisory Group sponzorovanej Spojeným kráľovstvom, Európskou úniou a Spojenými štátmi.

Ukrajincov mučili a znaužívali

Takmer polovica Ukrajincov zadržiavaných v záchytných centrách v Chersonskej oblasti bola vystavená rozsiahlemu mučeniu vrátane sexuálneho násilia. Správa dodáva, že dusenie, waterboarding, kruté bitie a vyhrážky znásilnením boli ďalšie techniky, ktoré ruskí dozorcovia v mučiarňach bežne používali proti obetiam.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, Okupácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Nebudeme tolerovať rusko-fašistické pseudovoľby, odkazuje ukrajinská povstalecká skupina po útoku v Chersone © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *