Nasadenie elitných ruských jednotiek na obranu je znamením, že niečo nie je v poriadku

4.9.2023 (SITA.sk) – Ruská armáda nasadzuje v Záporožskej oblasti svoje najlepšie jednotky, vytvorené skôr pre ofenzívu, na bránenie okupovaných území. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na hovorcu tavrijských ozbrojených síl Oleksandra Štupuna.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily v uplynulom období prelomili prvú ruskú obrannú líniu, na ktorú okupanti vynaložili 60 % času a prostriedkov. Podľa veliteľa tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandra Tarnavského sú momentálne Ukrajinci medzi prvou a druhou obrannou líniou.

Je tu „menej mínových polí“, ale „netreba si myslieť, že bude ľahké ich dobyť“, povedal Štupun. Potvrdil správy Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) Rusko premiestňuje elitné výsadkové jednotky na obranu oblasti.

Toto je ich elitný počet, takže ak už používajú svoju takzvanú elitu v obranných bojoch, potom s nimi niečo nie je v poriadku,“ povedal Štupun.

Tarnavskij pre The Guardian povedal, že odmínovanie regiónu na začiatku protiofenzívy trvalo dlhšie, než sa očakávalo, ale po prelomení mínovej bariéry je optimista. „Skôr či neskôr Rusom dôjdu všetci najlepší vojaci. To nám dá impulz útočiť viac a rýchlejšie,“ skonštatoval ukrajinský veliteľ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Nasadenie elitných ruských jednotiek na obranu je znamením, že niečo nie je v poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *