Národná kriminálna agentúra vykonala protidrogovú akciu a zadržala osem podozrivých, jeden je lekárom

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu 30. marca v ranných hodinách počas protidrogovej akcie s krycím názvom Holanďan zadržala osem podozrivých osôb. Akcia prebehla na viacerých miestach Banskobystrického a Trenčianskeho kraja.

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka doplnil, že po zaisťovacích a vyplývajúcich procesných úkonoch bola jedna zo zadržaných osôb prepustená na slobodu.

Medzi obvinenými je aj psychiater

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči zvyšným siedmim osobám za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nim spáchaný formou spolupáchateľstva.

„Jedna z obvinených osôb je aj lekár so špecializáciou v odbore psychiatria. Aktuálne v danej veci prebiehajú procesné úkony s obvinenými osobami,“ priblížil Slivka.

Metamfetamín, pervitín a marihuana

Policajti NAKA počas akcie vykonali aj šesť domových prehliadok a sedem prehliadok iných priestorov a pozemkov, pri ktorých zaistili omamné a psychotropné látky, konkrétne metamfetamín, teda pervitín a marihuanu.

Počas prehliadok zaistila NAKA aj rôzne zariadenia a prípravky na výrobu drog, ale aj prekurzory a chemikálie používané k ich výrobe.

Viac k témam: akcia Holanďan, Drogy, Policajná razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Národná kriminálna agentúra vykonala protidrogovú akciu a zadržala osem podozrivých, jeden je lekárom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *