Naozaj odkladá prezidentka vymenovanie novej vlády? Fico jej žiadny návrh nominantov zatiaľ nedoručil, reaguje palác

14.10.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico doteraz nedoručil prezidentke Zuzane Čaputovej žiadny návrh nominantov na členov vlády. Prezidentka preto ani nemá čo odkladať.

Uviedol to jej hovorca Martin Strižinec v reakcii na sobotňajšiu tlačovú besedu Smeru-SD, na ktorej Robert Fico vyhlásil, že prezidentka sa snaží oddialiť vymenovanie novej vlády s cieľom, aby sa stihli skryť alebo zlikvidovať dôkazy o zločinoch na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA).

„Pri kreovaní novej vlády prezidentka koná striktne v súlade s ústavou a jej postup bol doteraz vecný a profesionálny. Na rozdiel od Roberta Fica, ktorý opäť prešiel do útoku,“ skonštatoval Strižinec.

Ako ďalej zdôraznil, keď bude mať prezidentka zoznam nominantov k dispozícii, má právo a aj povinnosť sa s menami oboznámiť a pokiaľ nebudú vážne prekážky, vládu vymenuje.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, vláda SR
Zdroj: SITA.sk – Naozaj odkladá prezidentka vymenovanie novej vlády? Fico jej žiadny návrh nominantov zatiaľ nedoručil, reaguje palác © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *