Najzamestnávateľ: Absolútne víťazstvo Lidla!

2.2.2024 (SITA.sk) – Spokojnosť overená časom, aj tak by sa dalo opísať vnímanie Lidla ako zamestnávateľa zo strany jeho zamestnankýň a zamestnancov, a rovnako tak zo strany verejnosti. Diskont totiž už po piaty raz zvíťazil v najprestížnejšej domácej zamestnávateľskej ankete najzamestnávateľ.

O prvenstve v jednotlivých kategóriách rozhodli hlasy externej verejnosti, ľudí pracujúcich v nominovanej spoločnosti a tiež audit odbornej poroty. Zohľadňovali sa tiež aktivity na podporu zamestnávateľskej značky. Po zohľadnení všetkých parametrov vzniklo poradie v jednotlivých kategóriách. Lidl po piaty raz zvíťazila v kategórií Obchod a služby. V tomto roku navyše ako jediná firma v súťaži uspela vo všetkých štyroch podkategóriách a Lidl sa stal absolútnym víťazom ankety.

“V Lidli sa dlhodobo snažíme byť jednoznačnou prvou voľbou, pre našich zákazníkov, dodávateľov, partnerov a tiež pre naše zamestnankyne a zamestnancov. Preto sme nesmierne hrdí na to, že sa nám opäť podarilo obhájiť titul Najzamestnávateľa. Je to pre nás cenná spätná väzba, nielen od odbornej poroty či verejnosti, ale predovšetkým od našich zamestnankýň a zamestnancov. Je to dôkaz, že cesta, ktorú sme si zvolili má naozaj zmysel. Zároveň je to ešte väčšia motivácia posúvať sa vpred a byť tak ešte atraktívnejším zamestnávateľom. Ďakujeme za každý jeden hlas a našim zamestnankyniam a zamestnancom za to, že robia Lidl tým, čím je,” povedala Zita Szlavikovics generálna riaditeľka Lidl Slovenská republika.

Lidl Slovenská republika má aktuálne viac ako 6500 zamestnanýň a zamestnancov v 164 predajniach, troch logistických centrách a na centrále. Diskont je stabilným zamestnávateľom, ktorý priebežne vytvára nové pracovné miesta – v priemere ide o stovky nových pozícií ročne.

Spoločnosť pravidelne prehodnocuje aj výšku platov svojich zamestnankýň a zamestnancov, pričom od januára 2024 ich mzdy opäť narástli. Za tri roky diskont investoval do zvýšenia miezd a odmien takmer 35 miliónov eur. Okrem toho v Lidli odteraz nik nezarobí menej ako 1050 eur mesačne na plný úväzok. Zamestnávateľ zároveň podporuje rovnaké odmeňovanie žien a mužov. Potvrdzuje to aj certifikát Equal Salary, ktorý získal v roku 2022 ako vôbec prvý obchodník. Aktivity Lidla ako zamestnávateľa dlhodobo oceňujú odborníci i verejnosť. Diskontný reťazec je taktiež dlhodobo úspešný aj v domácej ankete Najzamestnávateľ, v ktorej o víťazovi rozhoduje verejnosť prostredníctvom hlasovania.

Jednou z výhod práce v Lidl Slovenská republike je aj šanca na kariérny rozvoj – voľné pracovné pozície obsadzuje diskont primárne z vlastných radov a podporuje rovnaké odmeňovanie žien a mužov. Potvrdzuje to aj certifikát Equal Salary. Aktivity Lidla ako zamestnávateľa dlhodobo oceňujú odborníci i verejnosť. Lidl je osemnásobným držiteľom ocenenia Top Employer Slovensko a Top Employer Europe a odteraz už päťnásobným víťazom domácej ankety najzamestnávateľ.

Všetko o Lidli ako zamestnávateľovi a tiež aktuálny prehľad voľných pracovných pozícií je k dispozícii na www.lidl.sk v sekcii Kariéra.

Informačný servis

Viac k témam: Najzamestnávateľ, PR
Zdroj: SITA.sk – Najzamestnávateľ: Absolútne víťazstvo Lidla! © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *