Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o väzbe pre expolicajta Stahla, stíhaný je spolu s Gašparom a Bödörom

15.8.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR bude v pondelok 21. augusta o 13:00 na verejnom zasadnutí rozhodovať o väzbe expolicajta Romana Stahla obvineného v rámci policajnej akcie Ezechiel 7. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Špecializovaný trestný súd totiž v nedeľu 13. augusta obvineného do väzby nevzal a prepustil ho zo zadržania. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry proti rozhodnutiu podal sťažnosť. Ako dôvod na väzbu Romana Stahla uvádzal obavu z možného ovplyvňovania svedkov.

Roman S. je obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny za skutky, ktoré figurujú aj v kauze Očistec, a za tri samostatné skutky prijímania úplatku. Stíhaný je spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom a podnikateľom Norbertom Bödörom.

Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry sa prípad Ezechiel 7 týka podozrení z korupcie v kauzách Doprastav, Váhostav a Technopol, „keď mali vtedajší predstavitelia Policajného zboru manipulovať trestné stíhania v prospech podozrivých oligarchov, a to za úplatky presahujúce 90-tisíc eur“.

Viac k témam: Akcia “Ezechiel 7”, Bývalý policajný prezident, Korupcia, Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o väzbe pre expolicajta Stahla, stíhaný je spolu s Gašparom a Bödörom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *