Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o „Mrche“, ktorá chcela nechať zlikvidovať svoju matku a otčima

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na 6. septembra verejné zasadnutie vo veci Ildikó P., ktorú Špecializovaný trestný súd SR v máji tohto roku neprávoplatne odsúdil na 11 rokov väzenia. Uznal ju totiž za vinnú z prípravy vrážd jej matky a otčina.

Chcela sa zmocniť majetku

Spoluobžalovanú dôchodkyňu Rozáliu S, prvostupňový súd naopak oslobodil. Zatiaľ čo Ildikó P. podala odvolanie voči svojmu odsúdeniu pre trestný čin úkladnej vraždy v štádiu prípravy, Úrad špeciálnej prokuratúry sa odvolal voči oslobodeniu spoluobžalovanej.

Podľa obžaloby oslovila Ildikó P. v roku 2020 viaceré osoby, aby zavraždili jej matku a matkinho manžela. Dôvodom bol zámer získať majetkový prospech, konkrétne vlastníctvo rodinného domu.

Do procesu sa vložil Lipšic

Rozália S. ju podľa orgánov činných v trestnom konaní v celej veci „slovne a psychicky podporovala”. Obe obžalované pred súdom odmietli vinu.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic však argumentoval, že pri usvedčovaní dvojice bol využitý policajný agent a orgány činné v trestnom konaní disponujú aj záznamami z odpočúvania, ktoré preukazujú vinu obžalovaných žien.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Ildikó P. a Rozáliu S. počas policajnej akcie s krycím názvom Mrcha v obci Gbelce v okrese Nové Zámky ešte v júni 2021. Ildikó P. následne vzal sudca pre prípravné konanie do väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Viac k témam: Príprava vraždy, Súdy, Úkladná vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o „Mrche“, ktorá chcela nechať zlikvidovať svoju matku a otčima © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *