Blogerka z fotografií bombardovanej nemocnice na ruskom videu vyvracia skutočnosti z útoku (video)

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská beauty blogerka, ktorú ruskí predstavitelia obvinili z toho, že sa podieľala na diskreditácii Moskvy v súvislosti s bombardovaním nemocnice v ukrajinskom Mariupoli, sa objavila v nových videách, ktoré vnášajú nové dezinformácie o útoku na spomenuté zdravotnícke zariadenie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Účet na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prepojený s ruskou vládou v piatok zdieľal rozhovor s Mariannou Višegirskou, v ktorom čerstvá matka tvrdí, že nemocnicu minulý mesiac nezasiahol žiadny letecký útok a novinárom AP údajne povedala, že si neželá, aby ju natáčali. Nahrávky pracovníkov AP sú však v rozpore s jej tvrdením.

Pokus o spochybnenie útoku

V rozhovore, ktorý viedol ruský bloger Denis Selezňov a ktorý natočila Kristina Melnikovová, Višegirskú žiadajú, aby poskytla podrobnosti o tom, čo presne sa stalo v nemocnici 9. marca, v deň bombového útoku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruskí predstavitelia sa opakovane pokúšali spochybniť útok v meste Mariupoľ. Višegirská v nových videách tvrdí, že tí, ktorí sa po útoku schúlili v suteréne nemocnice, verili, že výbuchy spôsobilo „ostreľovanie“, nie letecký útok, pretože „nikto“ nepočul zvuky, ktoré by naznačovali, že z lietadiel boli zhadzované bomby.

Dôkazy o nálete

Svedectvá očitých svedkov a videá od novinárov AP v Mariupole však poskytujú dôkazy o nálete, vrátane zvuku lietadla pred výbuchom a krátera pred nemocnicou, ktorý bol hlboký niekoľko poschodí. Policajti a vojaci v nemocnici taktiež označili útok za „nálet“.

Nie je jasné, kde sa Višegirská momentálne nachádza, ani za akých podmienok bol rozhovor natočený. Existujú však pochybnosti, že vyjadrenia pre Rusov urobila pod nátlakom.

Very concerning news. Marianna, the pregnant girl from #Mariupol, turns out to be one of the refugees that has been taken to #Russia in violation of the evacuation agreement.

There they put her in front of a camera and have her say there was no aerial attack on the hospital. pic.twitter.com/SLJMAGeFTy— Thomas van Linge (@ThomasVLinge) April 2, 2022

Viac k témam: bombardovanie, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Blogerka z fotografií bombardovanej nemocnice na ruskom videu vyvracia skutočnosti z útoku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *