Naď sa stretne s americkým ministrom obrany Austinom, budú diskutovať o obrannej spolupráci a pomoci Ukrajine

12.3.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) plánuje s americkým ministrom obrany Lloydom Austinom diskutovať o obrannej spolupráci aj o pomoci smerom na Ukrajinu. Bilaterálne rokovanie ministrov obrany sa uskutoční budúci týždeň na Slovensku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková podotkla, že ide o prvú návštevu ministra obrany USA na Slovensku od vstupu krajiny do NATO. Doplnila, že o ďalších podrobnostiach budú informovať v koordinácii s Ministerstvom obrany USA.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„S ministrom Austinom budeme diskutovať o možnostiach obrannej spolupráce, posilňovaní východnej hranice NATO vrátane vytvorenia spojeneckej jednotky NATO (eFP) na Slovensku a hovoriť budeme o ďalších formách pomoci smerom na Ukrajinu,” priblížil témy rokovania Naď.

Zároveň zdôraznil, že Slovensko je jedinou krajinou, ktorú Austin bilaterálne navštívi v rámci svojho príchodu do Európy – kde sa zúčastní rokovania členských krajín NATO v Bruseli.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď sa stretne s americkým ministrom obrany Austinom, budú diskutovať o obrannej spolupráci a pomoci Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *