Na súde v prípade vraždy Kuciaka vypovedala expriateľka Andruskóa. O ničom, čo sa na novinára chystá vraj nevedela

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Zoltán Andruskó bol v období po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka stále nervózny. Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku to v utorok povedala jeho bývalá partnerka Sabina Prágay.

Doplnila však, že inak nemá vedomosti o vražde Kuciaka alebo o príprave vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Anduskóa trápili dlhy

„Ja som sa všetko dozvedela, až keď po neho prišli policajti,” povedal svedkyňa. Doplnila, že Andruskó, ktorý bol právoplatne odsúdený v kauze vraždy Kuciaka na 15 rokov väzenia a vo veci vypovedá ako svedok, pred ňou nikdy nič neriešil.

Z videnia pritom svedkyňa poznala obžalovanú Alenu Zsuzsovú a takisto pozná Dušana Kr. a odsúdených Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa, ktorí sa s Andruskóom stretávali.

Zároveň svedkyňa nevie ani o tom, že by sa Andruskó obával o svoju bezpečnosť. „Ja som vedela len toľko, že má dlhy,” povedala.

Pojednávanie vo veci vraždy novinára a prípravy vrážd prokurátorov bude pokračovať v stredu 13. júla.

Prípad vrátil na “Špeciál”

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D. Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.

Viac k témam: Súdy, Svedok, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Na súde v prípade vraždy Kuciaka vypovedala expriateľka Andruskóa. O ničom, čo sa na novinára chystá vraj nevedela © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.