Na ostrove Korzika zatkli talianskeho mafiánskeho šéfa, ktorý vlani ušiel z najprísnejšie stráženého väzenia

2.2.2024 (SITA.sk) – Na francúzskom ostrove Korzika zatkli talianskeho mafiánskeho bosa, ktorý vlani ušiel z väzenia s najvyšším stupňom stráženia s pomocou posteľnej bielizne.

Ako informuje spravodajský portál CNN, 40-ročného Marca Raduana z klanu Gargano z južného Talianska chytili vo štvrtok pred luxusnou reštauráciou v meste Bastia, kde stoloval s jeho spoločníčkou.

Chytili aj Raduanovho pobočníka

Vo štvrtok tiež dolapili jeho „pravú ruku“ Gianluigiho Troiana, ktorý utiekol z domáceho väzenia po tom, čo sa zbavil elektronického náramku. Jeho zase zatkli v španielskej Granade, keď si vyzdvihoval balík.

Bola to operácia, na ktorej pracovali talianske orgány spolu s partnermi v Španielsku a Francúzsku.

Sedel za obchodovanie z drogami

Raduano, ktorého Europol zaradil na zoznam 10 najnebezpečnejších ľudí na úteku, si v čase úteku odpykával 24-ročný trest odňatia slobody za obchodovanie s drogami.

Po tom, ako ušiel, ho v neprítomnosti odsúdili na doživotie za podnecovanie k vražde mafiána Omara Trotta vo Vieste v roku 2017.

Viac k témam: Mafia, Organizovaný zločin
Zdroj: SITA.sk – Na ostrove Korzika zatkli talianskeho mafiánskeho šéfa, ktorý vlani ušiel z najprísnejšie stráženého väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *