Na odchod Matoviča je podľa Gröhlinga veľa dôvodov, reagoval aj na Remišovej výzvu

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) a člen vyjednávacieho tímu strany Branislav Gröhling priznal, že v rámci koalície sa nerozprávajú o vzájomnom odchode ministra financií a lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča a ministra hospodárska i predsedu SaS Richarda Sulíka.

Matovič je v konflikte s každým

Gröhling tvrdí, že má veľa dôvodov, prečo by mal líder OĽaNO odísť, ale nevidí príčinu, prečo by mal odísť Sulík. Gröhling o tom informoval v utorok na tlačovej besede.

Viac o téme: Koaličná kríza

„V rámci vyjednávania platov učiteľov s ministrom financií bolo niečo, čo ešte táto krajina nezakúsila. Zažili sme si obrovský cirkus. Matovič je v konflikte s každým, ako napríklad s pani prezidentkou, ministrami a možno aj novinármi. Na druhej strane Sulík, ktorý zabezpečil plyn na nadchádzajúce obdobie, priniesol podnikateľom zákony na zlepšenie podnikateľskej činnosti. Nevidím dôvod, prečo by mal odísť,” skonštatoval podpredseda SaS.

Remišová by mala vyzývať niekoho iného

K výzve predsedníčky Za ľudí Veroniky Remišovej, aby ministri za SaS odišli zo svojich miest až po zime, sa Gröhling odmietol vyjadriť. Avšak dodal, že strana Za ľudí „by mala vyzývať niekoho iného.”

Na otázku, či je správne opustiť rezort školstva v čase reformy a na začiatku školského roka Gröhling odpovedal: „je správne, aby sme tu už dva roky znášali to, čo tu znášame? My musíme urobiť ten krok, aby sme situáciu vyriešili.”

V piatok 12. augusta oznámil Sulík na tlačovej besede po stretnutí v hoteli Bôrik, že si nevie predstaviť, že by sa strana SaS vrátila do koalície, pokiaľ predseda OĽaNO Igor Matovič ostane vo vláde. Zároveň zopakoval, že pokiaľ Matovič neodíde zo svojho postu do konca augusta, ministri za SaS začiatkom septembra podajú demisiu.

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Minister školstva vedy výskumu a športu SR, Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Na odchod Matoviča je podľa Gröhlinga veľa dôvodov, reagoval aj na Remišovej výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *