Na juhozápade Francúzska kvôli lesnému požiaru evakuovali už osem tisíc ľudí

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči bojujú s lesným požiarom na juhozápade Francúzska, v oblasti známej borovicovými lesmi, ktorú pustošili plamene aj minulý mesiac.

Požiar zničil aj domy

Požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu asi osemtisíc ľudí, zničil aj najmenej 16 domov. V súvislosti s ním museli v stredu popoludní zatvoriť aj dôležitú diaľnicu pri meste Bordeaux.

Španielske úrady v Baskicku informovali, že Francúzsko zabránilo v súvislosti s požiarom kamiónom v prekročení hraníc v Irune.

Najnovší lesný požiar už spálil viac ako 60 kilometrov štvorcových v departemente Gironde a susednom Landes. Minister vnútra Gérald Darmanin oznámil, že s cieľom dostať plamene pod kontrolu vysielajú na miesto ďalších hasičov. Celkovo zmobilizovali viac ako tisíc požiarnikov, deväť lietadiel a dva vrtuľníky.

Štvrtá vlna horúčav vo Francúzsku

Gironde minulý mesiac devastoval lesný požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu viac ako 39-tisíc ľudí, vrátane obyvateľov i turistov.

Francúzsko tento týždeň zažíva už štvrtú vlnu horúčav v tomto roku, pričom vláda varovala pred hrozbou najhoršieho sucha odkedy úrady robia záznamy. Teploty na juhu krajiny by mali podľa očakávania dosiahnuť 40 stupňov Celzia.

Viac k témam: Evakuácia, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Na juhozápade Francúzska kvôli lesnému požiaru evakuovali už osem tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *