Muž si krátil čas nahlasovaním bombových hrozieb po súdoch, skončil v putách kriminalistov

30.5.2022 (Webnoviny.sk) – Košický policajný vyšetrovateľ obvinil z pokračovacieho zločinu šírenia poplašnej správy 38-ročného Pavla z okresu Košice-okolie, ktorý na Okresnom súde Košice trikrát nahlásil bombu. Na sociálnej sieti o tom informovala košická krajská polícia.

Pre bombu trikrát evakuovali súdy

Už 14. marca tohto roku, pár minút po 11:00, bol na tiesňovej linke integrovaného záchranného systému 112 prijatý telefonický hovor so slovami: „Na okresnom košickom súde je bomba“.

Z objektov všetkých budov v Košiciach, kde sídlia súdy, evakuovali všetky prítomné osoby a vykonali pyrotechnickú prehliadku. Tá, našťastie, prítomnosť nástražného výbušného systému nepotvrdila, avšak na viac ako dve hodiny prerušila činnosť súdov.

To isté sa stalo 24. marca krátko po 9:00. Ani v tomto prípade sa prítomnosť nástražného výbušného systému ani v jednej z budov súdov sídliacich v Košiciach nepotvrdila, no činnosť súdov bola opäť na istú dobu vyradená z prevádzky.

Páchateľ spôsobil škody

Polícia po páchateľovi tohto skutku intenzívne pátrala. Košickí kriminalisti mali už dlhšie na muške vytipovanú osobu a čakali len na vhodnú príležitosť, kedy zasiahnuť. Tá prišla uplynulú stredu, 25. mája, keď krátko pred 10:30 na tiesňovej linke 112 opäť prijali hovor v znení: „Na súde v Košiciach je bomba“.

Krátko po tom, ako bola nahlásená bombová hrozba, košickí kukláči neďaleko budovy súdu zadržali 38-ročného muža, podozrivého zo spáchania všetkých troch skutkov a eskortovali ho na príslušný útvar na ďalšie procesné úkony.

Mužovi hrozí až osem rokov za mrežami

Celková škoda, ktorú muž svojím konaním spôsobil na ušlej mzde a odvodoch pracovníkov súdov patriacich do pôsobnosti Krajského súdu Košice a nákladoch súvisiacich so zásahom záchranných zložiek vo všetkých prípadoch, doposiaľ nebola vyčíslená.

Po zhromaždení a vyhodnotení dôkazových materiálov bolo zistené, že v tieto dni mal pojednávania 38-ročný Pavol z okresu Košice okolie, a telefonátom v krátkej dobe pred začatím pojednávania ich chcel oddialiť.

V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Košický policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného muža do väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Košiciach akceptoval.

Viac k témam: Bomba, Evakuácia, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž si krátil čas nahlasovaním bombových hrozieb po súdoch, skončil v putách kriminalistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *