Minulý rok polícia odhalila viac ako 10 tisíc vodičov pod vplyvom alkoholu. Ide o rekord, tvrdí riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel v podcaste Zdravý rozum od Unionu

20.10.2023 (SITA.sk) – Na Slovensku sa za prvých 7 mesiacov tohto roku udialo viac ako 7 tisíc dopravných nehôd, usmrtených bolo 145 osôb. O štatistikách nehodovosti a bezpečnosti na cestách sa v novom podcaste Zdravý rozum od Unionu vyjadril aj riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel. V rozhovore upriamil pozornosť na problém alkoholu za volantom i odporúčania ohľadom vlastnej bezpečnosti.

“V priemere za týždeň zistíme alkohol v krvi až u 290 účastníkov cestnej premávky. Patria medzi nich aj cyklisti či kolobežkári, minulý rok sa mnoho meraní dokonca uskutočnilo v ranných hodinách,” uvádza riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru SR Tomáš Vrábel v podcaste Zdravý rozum. Na cyklistov pritom apeluje aj s odporúčaním nosiť ochrannú prilbu, ktorá síce pre osoby nad 15 rokov nie je povinná, môže však pomôcť predísť fatálnym zraneniam. Opatrnosť treba zvýšiť aj pri používaní elektrokolobežiek, len v roku 2022 polícia zaznamenala 125 nehôd práve u kolobežkárov.

Cieľom tretieho podcastového kanálu, ktorý Union vytvoril po úspešných projektoch Zdravé reči a Zdravá duša, je motivovať ľudí k tomu, aby nezabúdali na svoj vlastný zdravý rozum. “Zdravý rozum treba používať a rovnako je fajn si ho aj chrániť, nespoliehať sa na dezinformácie či domnienky. V našom novom podcaste s rovnomenným názvom sa venujeme nielen bezpečnosti na cestách, ale aj ochrane majetku, kybernetickej bezpečnosti či cestovaniu,” uvádza hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová a dodáva, dôraz na prevenciu a predchádzanie nepríjemným udalostiam je dlhodobou stratégiou Union zdravotnej poisťovne i sesterskej Union poisťovne, ktorá ponúka práve komerčné poistenie.

“Zdravé” podcasty od Unionu nájdete na všetkých streamovacích platformách alebo priamo na webstránke poisťovne, kde môžete nájsť aj doplňujúce informácie o vhodnom poistení, ktoré k vlastnej zodpovednosti za volantom určite patrí.

Informačný servis

Viac k témam: Dopravné nehody, Podcast, Poistenie, PR, Zdravý rozum
Zdroj: SITA.sk – Minulý rok polícia odhalila viac ako 10 tisíc vodičov pod vplyvom alkoholu. Ide o rekord, tvrdí riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel v podcaste Zdravý rozum od Unionu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *