Ministri za Smer-SD sú známi, Fico oznámil mená a Blaha bude podpredsedom parlamentu (video)

19.10.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico oznámil nominácie jeho strany na ministrov novej vlády.

Ako uviedol na sociálnej sieti, ministrom obrany bude Robert Kaliňák, ministrom financií Ladislav Kamenický, ministrom pôdohospodárstva Richard Takáč, ministrom spravodlivosti Boris Susko a ministrom dopravy Jozef Ráž. Ministrom zahraničia bude nakoniec Juraj Blanár. Podpredsedom parlamentu za Smer bude podľa Fica Ľuboš Blaha.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Šéf Smeru sa zároveň vyjadril k diskusiám o nominácii Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia za SNS. Za toto „mediálne peklo” sú podľa neho zodpovedné mimovládne organizácie.

Tu vôbec nejde o to, či má pán Huliak iný názor na klimatické zmeny ako sa patrí,” skonštatoval s tým, že Huliak často kritizoval „neoprávnené šafárenie s európskymi fondmi, na ktorých sa často priživovali rôzne spriaznené mimovládky“.

Fico v tejto súvislosti povedal, že s koaličnými partnermi urobí maximum pre to, aby neboli žiadne prekážky, pre ktoré by prezidentka Zuzana Čaputová nemohla vymenovať novú vládu v stredu 25. októbra.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Ministri za Smer-SD sú známi, Fico oznámil mená a Blaha bude podpredsedom parlamentu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *