Ministerstvo zahraničia neodporúča cestovanie do Šanghaja, v krajine hrozia lockdowny a hromadné testovania

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny konzulát Slovenskej republiky v Šanghaji vyzýva občanov Slovenska, aby do Šanghaja necestovali vzhľadom na pretrvávajúce prísne pandemické opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19. Upozorňuje tiež na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu nielen v Šanghaji, ale aj v provinciách Zheijang, Anhui, Jiangxi, Jiangsu a Fujian. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR MZVEZ SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

MZVEZ SR oznamuje, že pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu nie sú vylúčené lokálne obmedzenia či dokonca lockdowny, možné sú aj hromadné testovania obyvateľstva.

Viac o téme: Koronavírus

„Naďalej platí prísna implementácia preventívno-kontrolných opatrení rezidenčnými komunitami vrátane testovania na výzvu alebo dobrovoľné požiadanie, merania telesnej teploty, používania mobilných zdravotných kódov či nosenia ochranného rúška na verejnosti,“ upozorňuje rezort. Ten zároveň Slovákom odporúča, aby sledovali oznámenia miestnych médií a dodržiavali pokyny úradov.

Rezort pripomína, že v prípade núdze môžu občania SR kontaktovať pohotovostnú linku Generálneho konzulátu v Šanghaji, prípadne Honorárneho konzulátu SR v Hongkongu. Telefónne čísla sú k dispozícii na ich webových stránkach.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia neodporúča cestovanie do Šanghaja, v krajine hrozia lockdowny a hromadné testovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *